Fizykoterapia (4)

Masaż leczniczy (3)

REHABILITACJA

FIZYKOTERAPIA

Konsultacja fizjoterapeutyczna / 49 zł

Konsultacja fizjoterapeutyczna: profesjonalne spotkanie w celu diagnozy i planu terapeutycznego

Konsultacja fizjoterapeutyczna to profesjonalne spotkanie między pacjentem a fizjoterapeutą, mające na celu ocenę i diagnozę problemów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym oraz opracowanie odpowiedniego planu leczenia i rehabilitacji.

Wywiad i badanie fizykalne: kluczowe elementy oceny podczas konsultacji fizjoterapeutycznej

Podczas konsultacji fizjoterapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący historii choroby, objawów, trybu życia i aktywności fizycznej pacjenta. Ważne jest również zrozumienie celów i oczekiwań pacjenta w związku z terapią fizjoterapeutyczną. Następnie przeprowadza się kompleksowe badanie fizykalne, w którym ocenia się zakres ruchu, siłę mięśniową, stabilność stawów, postawę ciała oraz ewentualne ograniczenia i dysfunkcje.

Diagnoza i plan terapeutyczny: dostosowane podejście do potrzeb pacjenta

Na podstawie zebranych informacji fizjoterapeuta formuluje diagnozę i ustala plan terapeutyczny, dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Plan ten może obejmować różnorodne techniki i metody terapeutyczne, takie jak: ćwiczenia terapeutyczne, mobilizacje i manipulacje stawów, masaż, elektroterapia, laseroterapia czy terapia manualna. Fizjoterapeuta może również doradzać w zakresie zmian w stylu życia, aktywności fizycznej i ergonomii.

Metody terapeutyczne: różnorodność technik stosowanych w terapii fizjoterapeutycznej

Konsultacja fizjoterapeutyczna jest kluczowym etapem w procesie rehabilitacji. Opracowany plan terapeutyczny pozwala na skuteczne leczenie bólu, poprawę funkcji ruchowej, przywrócenie równowagi mięśniowej oraz zapobieganie dalszym uszkodzeniom i powikłaniom. Fizjoterapeuta odgrywa również istotną rolę jako nauczyciel, udzielając pacjentowi wskazówek dotyczących samodzielnego prowadzenia terapii i utrzymania zdrowia.

Zachowanie poufności i szacunek dla pacjenta: ważne aspekty podczas konsultacji fizjoterapeutycznej.

Konsultacja fizjoterapeutyczna jest zawsze prowadzona w sposób profesjonalny, przy zachowaniu pełnej poufności i poszanowania godności pacjenta. Dobre relacje i komunikacja między fizjoterapeutą a pacjentem są kluczowe dla osiągnięcia pozytywnych wyników terapeutycznych i powrotu do pełnej sprawności fizycznej.

Elektrostymulacja / 15 min / 15 zł

Jak wygląda zabieg?
Zabieg wykonywany za pomocą bezpiecznego prądu elektrycznego. W obrębie miejsca bólowego pacjenta zostają zainstalowane elektrody.

Jakie daje efekty?
Zabieg uśmierza ból, zmniejsza napięcie mięśni, zmniejszenie obrzęku, przyspiesza proces gojenia się ran i zwiększa pobudliwość nerwów.

Dla kogo?
Zabieg sugerowany osobą cierpiącym na choroby zwyrodnieniowe stawów, nerwobóle, zapalenia ścięgien, obwodowe porażenia, porażenie nerwu twarzowego, utrudniony zrost kostny, przeciążenia i bolesne napięcie mięśni, zwiększone pocenie się rąk i stóp.

Jak się przygotować?
Pacjent powinien zaopatrzyć się w zmienne obuwie i duży ręcznik.

Uwagi
Zabieg jest całkowicie bezpieczny. W zależności od rodzaju schorzenia i dolegliwości wykorzystuje się różnorakie rodzaje prądu.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: 15 min + 5 min na przygotowanie

Galwanizacja / 15 min / 15 zł

Jak wygląda zabieg?
Zabieg wykonywany za pomocą bezpiecznego prądu elektrycznego. W obrębie miejsca bólowego pacjenta zostają zainstalowane elektrody.

Jakie daje efekty?
Efektem zabiegu jest uśmierzenie bólu, zmniejszenie napięcia mięśniowego, zmniejszenie obrzęku a także przyspieszenie procesu gojenia się ran i zwiększenie pobudliwości nerwów.

Dla kogo?
Zabieg wskazany dla osób cierpiących na choroby zwyrodnieniowe stawów, nerwobóle, zapalenia ścięgien, obwodowe porażenia, porażenie nerwu twarzowego, utrudniony zrost kostny, przeciążenia i bolesne napięcie mięśni, zwiększone pocenie się rąk i stóp.

Jak się przygotować?
Pacjent powinien zaopatrzyć się w zmienne obuwie i duży ręcznik.

Uwagi
Zabieg jest całkowicie bezpieczny. W zależności od rodzaju schorzenia i dolegliwości wykorzystuje się różnorakie rodzaje prądu.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: 15 min + 5 min na przygotowanie

Lampa Sollux / 15 zł

Lampa Sollux to urządzenie stosowane w terapii światłem, które emituje specyficzne zakresy światła widzialnego i podczerwonego. Jest to rodzaj lampy medycznej, która wykorzystuje różne filtry i światło o określonej częstotliwości w celu terapeutycznego oddziaływania na organizm.

Lampa Sollux jest często stosowana w terapii fizycznej i dermatologicznej. Działa poprzez dostarczanie promieniowania o określonym spektrum światła, które może mieć działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, pobudzające krążenie krwi, regenerujące tkanki czy przyspieszające gojenie.

W terapii światłem lampą Sollux można leczyć różne schorzenia, takie jak bóle reumatyczne, stany zapalne skóry, trądzik, trudno gojące się rany czy problemy dermatologiczne. Lampy Sollux są stosowane zarówno w gabinecie lekarskim, jak i w warunkach domowych, pod nadzorem specjalisty.

Pole magnetyczne / 15 min / 15 zł
Ultradźwięki / 15 zł

Jak wygląda zabieg?
Zabieg wykonywany jest za pomocą głowicy urządzenia typu USG. Terapeuta okrężnymi ruchami prowadzi po ciele pacjenta głowicę wysyłającą fale ultradźwiękowe.

Jakie daje efekty?
Główne efekty zabiegu to uśmierzenie bólu, utrzymanie lub poprawa funkcji narządów, poprawa ukrwienia tkanek i ich trofiki, zmniejszenie napięcia mięśniowego, zwiększenie rozciągliwość tkanki łącznej.

Dla kogo?
Polecany osobom cierpiącym na choroby reumatyczne, zapalenia nadkłykcia, zgrubienie okostnej, stany po złamaniach, blizny, choroby ścięgien i przyczepów mięśni.

Jak się przygotować?
Pacjent powinien zapewnić dostęp do miejsca bólowego. Do zabiegu potrzebny jest również ręcznik papierowy a w przypadku ultrafonoforezy także lek, z którym zabieg będzie wykonywany.

Uwagi
Zabieg może być wykonywany z lekiem w postaci żelu (ultrafonoforeza).

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta.

Czas trwania: Jedna okolica masowana jest ok. 3 min + 5 min na przygotowanie

Powiązanie: W zależności od wskazań

Laser Punktowy / 15 zł

Jak wygląda zabieg?
Terapeuta za pomącą głowicy specjalistycznego lasera wykonuje zabieg punktowo w okolicy umiejscowienia bólu.

Jakie daje efekty?
Zabieg wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przyśpiesza regenerację tkanek, wzrost produkcji kolagenu, a także odżywia tkanki poddawane zabiegowi.

Dla kogo?
Osoby cierpiące na: bóle stawów, bóle kręgosłupa, urazy mechaniczne stawów, więzadeł oraz ścięgien, rany pooperacyjne, choroby narządu ruchu, choroby reumatyczne, choroby skóry.

Jak się przygotować?
Pacjent powinien odsłonić miejsce bólowe i ułatwić terapeucie bezpośredni kontakt ze skórą w danej okolicy.

Uwagi
Wszelkie wątpliwości dotyczące przeciwwskazań oraz uwagi należy dokładnie omówić z terapeutą.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: Każdy punkt przyłożenia głowicy trwa ok. 1 min. Zabieg trwa średnio 3-4 min + 5 min na przygotowanie

Interferencja / 15 zł
Tens / 15 zł
Krioterapia miejscowa / 18 zł

Jak wygląda zabieg?
Krioterapia polega na schłodzeniu okolicy zabiegowej za pomocą specjalnego urządzenia. Zabieg stosuje się na suchą i czystą skórę.

Jakie daje efekty?
Zabieg daje efekty przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zapewnia szybsze wchłanianie obrzęków, zwiększa ukrwienia w tkankach.

Dla kogo?
Zabieg sugerowany przy schorzeniach takich jak: choroby stawów, zespoły bólowe kręgosłupa, rwa kulszowa, zapalenie ścięgien, obrzęki po urazach, skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia mięśni, przykurcze w stawach, obrzęki po operacjach piersi, stwardnienie rozsiane.

Jak się przygotować?
Pacjent siada lub leży na kozetce i odkrywa miejsce bolesne, na które ma zostać wykonany zabieg.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: jedna okolica do 3 min + 5 min na przygotowanie

Powiązanie: Zabieg powinien być stosowany w szczególności przed kinezyterapią.

Laser wysokoenergetyczny HIRO / 1 zabieg 59 zł / Pakiet 5 zabiegów 279 zł / Pakiet 10 zabiegów 490 zł

Jak wygląda zabieg?
Zabieg wykonywany jest na okolice objętą bólem na zasadzie „omiatania” wiązką wysokoenergetycznego lasera. W zależności od stanu dolegliwości zabieg wykonuje się również na punkty spustowe obejmujące obszar zabiegowy.

Jakie daje efekty?
Zabieg daje silny efekt przeciwbólowy nawet po jednorazowym zastosowaniu

Dla kogo?
Zabieg przeznaczony dla osób z ostrym zespołem rwy kulszowej, zmianami zlokalizowanymi w obrębie ścięgien, uszkodzeniami mięśniowymi, zmianami degeneracyjnymi chrząstek, zapaleniem stawów, bólami kręgosłupa.

Jak się przygotować?
Pacjent powinien zapewnić łatwy dostęp do miejsca bólowego,

Uwagi
Zabiegu nie wykonuje się w okolicy, która jest pokryta tatuażem, w obrębie zabiegowym nie mogą znajdować się wszczepione elementy metalowe

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: od 10 do 30 min + 5 min na przygotowanie

Terapia nietrzymania moczu Salus Uro / 1 zabieg 79 zł / Pakiet 10 zabiegów 590 zł

Jak wygląda zabieg: Jest to pierwsze na rynku urządzenie magneto-terapeutyczne, za pomocą którego można uzyskać subiektywnie odczuwalną intensywność podczas stosowania. Wysoko indukcyjny, głęboko penetrujący, pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny SALUS TALENT pozwala na miejscowe przyłożenie precyzyjnego pola elektromagnetycznego przenikającego warstwy odzieży, tkanek oraz kości, stymulując ściśle wyznaczony obszar w głębi ciała. Z pomocą urządzenia Salus Talent, prowadzona jest także terapia nietrzymania moczu. Z klientem pracuje tu indywidualnie fizjoterapeuta, który po wstępnej konsultacji dobiera najbardziej odpowiedni dla niego zestaw ćwiczeń i uczy go prawidłowego napięcia mięśni dna miednicy. W momencie przyłożenia wysokoenergetycznego pulsacyjnego pola magnetycznego, tkanki organizmu są stymulowane w miarę penetracji tego pola w głąb organizmu. Pobudza to w następstwie komórki nerwowe, mięśnie oraz naczynia krwionośne. W przeciwieństwie do stymulacji elektrycznej działającej jedynie na powierzchni, stymulacja wywołana silnym polem magnetycznym przenika głęboko do wnętrza organizmu, pobudzając tkanki. Głębokość penetracji sięga do 10 cm.

Jakie daje efekty: Szeroki zakres zastosowań, Rezultaty potwierdzone klinicznie, Skuteczny i bezinwazyjny, Najgłębsze przenikanie na rynku (10 cm w głąb tkanki), Bezpieczny w użyciu, Terapia daje szybkie działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe a w konsekwencji także jakości życia, często już po 1 zabiegu i utrzymujące się tygodniami, stanowi fenomen, którego nie notowała do tej pory fizjoterapia. pobudza naczynia krwionośne powodując przyspieszenie krążenia.

Dla kogo : dla osób ze schorzeniami kręgosłupa, Ostry/przewlekły ból odcinka krzyżowo-lędźwiowego (lumbago) , Rwa kulszowa , Spondyloza (zmiany zwyrodnieniowe kręgów) Zaburzenia układu nerwowego: Uszkodzenie nerwów obwodowych Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego: Zwyrodnienie stawów, Reumatoidalne zapalenie stawów, Ból odcinka szyjnego, Bark zamrożony (ograniczenie ruchów wskutek zmian zapalnych lub zwyrodnieniowych), Zaburzenia układu moczowo-płciowego: Nietrzymanie moczu , Ból prostaty , Rehabilitacja sportowa, Osłabienie/zanik mięśni, Ostrogi Piętowe, Zapalenie powięzi podeszwowej, Tendinopatia Achillesa

Jak się przygotować: Pacjent kładzie się na kozetkę lub siada na specjalnym krześle w zależności od miejsca objętym chorobowo gdzie następnie do miejsca największego bólu jest przykładana specjalna głowica która przylega do ciała. Przed zabiegiem należy zdjąć pasek , odłożyć portfel i komórkę na bok oraz zdjąć sweter

Uwagi: Przeciwwskazaniem do zabiegu są zaburzenia odczuwania, ciąża, bóle menstruacyjne , choroby nowotworowe , rozrusznik serca, aparaty słuchowe, pompy insulinowe, pompy leków, implanty metalowe, np. proteza stawu biodrowego. Metalowe rzeczy należy odłożyć na bok aby nie doszło do rozmagnesowania rzeczy np. komórek.

Pracownik: zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: w terapii nietrzymania moczu około 30 minut. W pozostałych schorzeniach od 10 do 15 minut

Powiązanie: dodatkowo można wspomagać falą uderzeniową , laserem wysokoenergetycznym HIRO oraz innymi zabiegami z zakresu fizykoterapii

Głęboka stymulacja elektromanetyczna Salus Talent / 1 zabieg 59 zł / Pakiet 5 zabiegów 279 zł / Pakiet 10 zabiegów 490 zł

Jak wygląda zabieg: Jest to pierwsze na rynku urządzenie magneto-terapeutyczne, za pomocą którego można uzyskać subiektywnie odczuwalną intensywność podczas stosowania. Wysoko indukcyjny, głęboko penetrujący, pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny SALUS TALENT pozwala na miejscowe przyłożenie precyzyjnego pola elektromagnetycznego przenikającego warstwy odzieży, tkanek oraz kości, stymulując ściśle wyznaczony obszar w głębi ciała. Z pomocą urządzenia Salus Talent, prowadzona jest także terapia nietrzymania moczu. Z klientem pracuje tu indywidualnie fizjoterapeuta, który po wstępnej konsultacji dobiera najbardziej odpowiedni dla niego zestaw ćwiczeń i uczy go prawidłowego napięcia mięśni dna miednicy. W momencie przyłożenia wysokoenergetycznego pulsacyjnego pola magnetycznego, tkanki organizmu są stymulowane w miarę penetracji tego pola w głąb organizmu. Pobudza to w następstwie komórki nerwowe, mięśnie oraz naczynia krwionośne. W przeciwieństwie do stymulacji elektrycznej działającej jedynie na powierzchni, stymulacja wywołana silnym polem magnetycznym przenika głęboko do wnętrza organizmu, pobudzając tkanki. Głębokość penetracji sięga do 10 cm.

Jakie daje efekty: Szeroki zakres zastosowań, Rezultaty potwierdzone klinicznie, Skuteczny i bezinwazyjny, Najgłębsze przenikanie na rynku (10 cm w głąb tkanki), Bezpieczny w użyciu, Terapia daje szybkie działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe a w konsekwencji także jakości życia, często już po 1 zabiegu i utrzymujące się tygodniami, stanowi fenomen, którego nie notowała do tej pory fizjoterapia. pobudza naczynia krwionośne powodując przyspieszenie krążenia.

Dla kogo : dla osób ze schorzeniami kręgosłupa, Ostry/przewlekły ból odcinka krzyżowo-lędźwiowego (lumbago) , Rwa kulszowa , Spondyloza (zmiany zwyrodnieniowe kręgów) Zaburzenia układu nerwowego: Uszkodzenie nerwów obwodowych Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego: Zwyrodnienie stawów, Reumatoidalne zapalenie stawów, Ból odcinka szyjnego, Bark zamrożony (ograniczenie ruchów wskutek zmian zapalnych lub zwyrodnieniowych), Zaburzenia układu moczowo-płciowego: Nietrzymanie moczu , Ból prostaty , Rehabilitacja sportowa, Osłabienie/zanik mięśni, Ostrogi Piętowe, Zapalenie powięzi podeszwowej, Tendinopatia Achillesa

Jak się przygotować: Pacjent kładzie się na kozetkę lub siada na specjalnym krześle w zależności od miejsca objętym chorobowo gdzie następnie do miejsca największego bólu jest przykładana specjalna głowica która przylega do ciała. Przed zabiegiem należy zdjąć pasek , odłożyć portfel i komórkę na bok oraz zdjąć sweter

Uwagi: Przeciwwskazaniem do zabiegu są zaburzenia odczuwania, ciąża, bóle menstruacyjne , choroby nowotworowe , rozrusznik serca, aparaty słuchowe, pompy insulinowe, pompy leków, implanty metalowe, np. proteza stawu biodrowego. Metalowe rzeczy należy odłożyć na bok aby nie doszło do rozmagnesowania rzeczy np. komórek.

Pracownik: zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: w terapii nietrzymania moczu około 30 minut. W pozostałych schorzeniach od 10 do 15 minut

Powiązanie: dodatkowo można wspomagać falą uderzeniową , laserem wysokoenergetycznym HIRO oraz innymi zabiegami z zakresu fizykoterapii

REHABILITACJA

MASAŻE

AquaVibron / 10 min / 39 zł

Jak wygląda zabieg?
Jest to suchy masaż wykonywany specjalistycznym aparatem z drgającą membraną. Membranę wprowadza jest w drgania poprzez przepływającą pod ciśnieniem wodę.

Jakie daje efekty?
Zabieg działa uspokajająca i relaksująco, powoduje zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, zmniejsza przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, a także zmniejsza napięcie mięśniowe.

Dla kogo?
Zabieg sugerowany osobom z zespołem bólowym kręgosłupa, zaburzeniami ukrwienia, nerwobólami, stanami pourazowymi, napięciem mięśniowym, stanami po urazach nerwów obwodowych, bólach międzyżebrowych, dyskopatia, chorobie Parkinsona oraz w stanach stresowych oraz depresyjnych. A także w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby układowej tkanki łącznej, reumatyzmu, zespołu barku, łokcia tenisisty, zapalenie ścięgna Achillesa, obrzęków, uszkodzenia więzadeł, torebek stawowych, przykurcze stawowe, porażenia wiotkie, zaburzenia nerwicowego skóry i tkanki podskórnej (znieczulica lub przeczulica) oraz zaburzenia krążenia obwodowego.

Jak się przygotować?
Pacjent na zabieg przychodzi w wygodnym stroju (dres) i ręcznikiem kąpielowym. Pacjent do zabiegu odsłania tylko te części ciała, które poddawane są rehabilitacji. Terapeuta przed zabiegiem pyta pacjenta o aktualny stan bólu.

Uwagi
Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ostre ropne stany zapalne, nowotwory zakrzepy, zapalenia żył, miażdżyca, schorzenia skóry (ubytki, pęcherze, schorzenia pasożytnicze), ciąża, choroba wibracyjna, zapalanie naczyń chłonnych, osteoporoza. Ewentualne uwagi należy zgłosić do terapeuty przed zabiegiem.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany masażysta.

Czas trwania: 10 min + 10 min na przygotowanie

Powiązane: Można łączyć z masażem klasycznym, solluxem oraz kinesiology tapingiem.

Masaż limfatyczny + bandażowanie / 119 zł

Masaż limfatyczny + bandażowanie to kompleksowy zabieg terapeutyczny, który łączy techniki masażu limfatycznego z bandażowaniem elastycznym. Ma on na celu stymulację układu limfatycznego oraz poprawę krążenia limfy w celu redukcji obrzęków, usprawnienia odpływu limfy i poprawy funkcjonowania układu limfatycznego.

Podczas masażu limfatycznego, terapeuta delikatnie i rytmicznie masuje skórę wzdłuż kierunku przepływu limfy. To pomaga w usuwaniu toksyn, pobudzaniu drenażu limfatycznego i redukcji retencji płynów. Następnie, po zakończeniu masażu, terapeuta stosuje elastyczne bandaże, które mają za zadanie utrzymać i wzmocnić efekt drenażu limfatycznego. Bandażowanie wykonuje się w taki sposób, aby nie ograniczać ruchomości, ale jednocześnie zapewnić odpowiednią kompresję na obszarach objętych obrzękiem.

Masaż limfatyczny + bandażowanie może być stosowany w przypadku obrzęków limfatycznych, np. w obrzęku limfatycznym kończyn, po operacjach, urazach, czy w przypadku limfedemów. Zabieg ten pomaga w redukcji obrzęków, poprawie mikrokrążenia, zmniejszeniu bólu oraz poprawie komfortu pacjenta.

Masaż dla kobiet w ciąży (plecy i kark) / 30 min / 69 zł

Jak wygląda zabieg?
Zabieg jest odpowiednio opracowanym masażem pleców i brzucha. Zabieg ma na celu przyniesienie ulgi zmęczonym plecom, zredukowanie obrzęków i uczucia ciężkich nóg. Masaż w zależności od wysokości ciąży wykonywany jest w bezpiecznych dla ciężarnej pozycjach (na boku czy w klękosiadzie).

Jakie daje efekty?
Zabieg zapewnia zmniejszenie napięć i dolegliwości bólowych pleców i kończyn dolnych, poprawia krążenia krwi i limfy, uelastycznienia skórę i tkanki podskórne, poprawia sylwetkę ciała, przygotowuje mięśni używane podczas porodu, zmniejszenia bólów i zawrotów głowy, skuteczniej usuwa szkodliwe produktów przemiany materii, ułatwia zasypianie oraz zmniejszenia stres.

Dla kogo?
Dla kobiet w ciąży. Przygotowuje stawy do zwiększającej się masy ciała, stres związany z ciążą oraz napięciem mięśniowym.

Jak się przygotować?
Pacjentka przychodzi w wygodnym stroju i z ręcznikiem kąpielowym. Terapeuta przeprowadza dokładny wywiad celem dostosowania technik masażu.

Uwagi
Pacjentka powinna mieć zaświadczenie od lekarza wyrażającego zgodę na zabieg. Przeciwwskazania to pierwszy trymestr ciąży, dziewiąty miesiąc ciąży oraz choroby układu sercowo-naczyniowego.

Pracownik: Masaż przeprowadza dyplomowany masażysta/fizjoterapeuta

Czas trwania: 30 min + 10 min na przygotowanie

Powiązanie: Zabieg można łączyć z masażem wirowym , kinesiology taping

Terapia bańkami / 49 zł
Masaż + terapia bańkami / 99 zł
Masaż limfatyczny pneumatyczny Boa (kończyny dolne: nogi) / 30 min / 49 zł

Jak wygląda zabieg?
Jest to drenaż lub masaż wykonany przy pomocy urządzenia do sekwencyjnego masażu uciskowego kończyn górnych i dolnych. Urządzenie wykonuje drenaż poprzez ucisk na ciało, komorami wypełnionymi powietrzem. Cały zabieg jest przyjemny, bezpieczny i bezbolesny, pozwala się odprężyć i zrelaksować. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa uczucie "lekkich" rąk.

Jakie daje efekty?
Zabieg usprawnia krążenie limfy, usprawnia krążenie krwi, zwiększa przemianę materii tkanek poddanych terapii, zmniejsza cellulit.

Dla kogo?
Zabieg wskazany w przypadku schorzeń takich jak: obrzęki zastoinowe, limfatyczne (pierwotne i wtórne), wysięki, obrzęki pourazowe (spowodowane urazami mechanicznymi, zabiegami chirurgicznymi), obrzęki żylno–limfatyczne związane z niewydolnością dynamiczną naczyń chłonnych i żylnych, usunięcie węzłów chłonnych, obrzęki tłuszczowe, cellulit (zaburzenie pracy układu limfatycznego).

Jak się przygotować?
Pacjent przychodzi w wygodnym stroju oraz z ręcznikiem kąpielowym.

Uwagi:
Zabieg niewskazany w przypadku ostrej neuropatia, ostrym obrzęku płuc, ostrej zakrzepicy żylnej, niewyrównanych chorobach układu sercowo-naczyniowego, róży, stanach gorączkowych, niewydolność wątroby lub nerek, chorobach zakaźnych, podejrzeniu zakrzepicy żył głębokich, zapaleniu naczyń chłonnych, patologicznej ciąży oraz chorobach nowotworowych.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany masażysta |

Czas trwania: 30 min + 5 min na przygotowanie

Powiązanie: Zabieg można łączyć z drenażem limfatycznym ręcznym oraz kinesiology taping.

Cena usługi: 49 zł

Masaż limfatyczny pneumatyczny Boa (kończyna górna: ręka) / 30 min / 29 zł

Jak wygląda zabieg?
Jest to drenaż lub masaż wykonany przy pomocy urządzenia do sekwencyjnego masażu uciskowego kończyn górnych i dolnych. Urządzenie wykonuje drenaż poprzez ucisk na ciało, komorami wypełnionymi powietrzem. Cały zabieg jest przyjemny, bezpieczny i bezbolesny, pozwala się odprężyć i zrelaksować. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa uczucie "lekkich" rąk.

Jakie daje efekty?
Zabieg usprawnia krążenie limfy, usprawnia krążenie krwi, zwiększa przemianę materii tkanek poddanych terapii, zmniejsza cellulit.

Dla kogo?
Zabieg wskazany w przypadku schorzeń takich jak: obrzęki zastoinowe, limfatyczne (pierwotne i wtórne), wysięki, obrzęki pourazowe (spowodowane urazami mechanicznymi, zabiegami chirurgicznymi), obrzęki żylno–limfatyczne związane z niewydolnością dynamiczną naczyń chłonnych i żylnych, usunięcie węzłów chłonnych, obrzęki tłuszczowe, cellulit (zaburzenie pracy układu limfatycznego).

Jak się przygotować?
Pacjent przychodzi w wygodnym stroju oraz z ręcznikiem kąpielowym.

Uwagi
Zabieg niewskazany w przypadku ostrej neuropatia, ostrym obrzęku płuc, ostrej zakrzepicy żylnej, niewyrównanych chorobach układu sercowo-naczyniowego, róży, stanach gorączkowych, niewydolność wątroby lub nerek, chorobach zakaźnych, podejrzeniu zakrzepicy żył głębokich, zapaleniu naczyń chłonnych, patologicznej ciąży oraz chorobach nowotworowych.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany masażysta

Czas trwania: 30 min + 5 min na przygotowanie

Powiązanie: Zabieg można łączyć z drenażem limfatycznym ręcznym oraz kinesiology taping.

Masaż ręczny z terapią punktów spustowych / 20 min / 59 zł

Jak wygląda zabieg?
Jest to zabieg polegający na znalezieniu bolesnych punktów i poprzez odpowiednią technikę (najczęściej uciskową) zwalczenie bólu.

Jakie daje efekty?
Terapia punktów spustowych daje pozytywne rezultaty w postaci szybkiego zmniejszenia dolegliwości bólowych lub ich całkowitego usunięcia oraz normalizuje strukturalne zmiany w układzie mięśniowo-powięziowym w przypadku zarówno bólu ostrego jak i przewlekłego.

Dla kogo?
Dla osób, które mają ograniczony zakres ruchu w stawie bierne lub czynne, nawyki posturalne (zawodowe i rekreacyjne), zaburzenia czucia głębokiego, zaburzenia równowagi i zawroty głowy, gorszą koordynację mięśniową, powtarzane przeciążenia (mikrourazy), schorzenia narządów wewnętrznych, zmiany zwyrodnieniowe stawów, zmiany odruchowe o charakterze segmentalnym, patologiczny stres (dystres).

Jak się przygotować?
Pacjent przychodzi w wygodnym stroju i ręcznikiem kąpielowym. Terapeuta przeprowadza dokładny wywiad oraz przeprowadza badanie decydujące o odpowiednim zastosowaniu technik do leczenia. Pacjent kładzie się na kozetce i odkrywa bolesne miejsce.

Uwagi
Zabiegu nie wykonuje się w przypadku: obrzęków, opuchlizny, ucisku na nerw, symptomów podrażnienia korzeni nerwowych (brak czucia, osłabienie, szpilki), symptomów naderwania mięśnia – ostry, silny ból, opuchlina, wylew, oraz u kobiet w I-szym trymestrze ciąży, a w następnych trymestrach w okolicy brzucha i kręgosłupa lędźwiowego oraz miednicy

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany masażysta

Czas trwania: 20 min + 5 min na przygotowanie

Powiązanie: Masaż ręczny, lampa sollux, kinesiology taping

Masaż leczniczy + metody specjalne / 159 zł

REHABILITACJA

METODY SPECJALNE

Masaż leczniczy + metody specjalne / 159 zł
Pinopresura / 79 zł
Kinesiotaping — plastrowanie dynamiczne / 39 zł
Kinesiotaping limfatyczny / 49 zł
Terapia narzędziowa / 59 zł
Suche igłowanie / 79 zł
Terapia blizny / od 49 zł - 79 zł

Cena ustalona indywidualnie w zależności od wielkości blizny.

Flossing / 49 zł

REHABILITACJA

KINEZYTERAPIA

Ćwiczenia indywidualne / do 45 min / 79 zł

Jak wygląda zabieg?
Zabieg polega na realizacji indywidualnych ćwiczeń z pacjentem. Terapeuta ukierunkowuje swoje działania na problem, z jakim zmaga się pacjent i dobiera odpowiednie ćwiczenia.

Dla kogo?
Zabieg polecany osobom z chorobą kręgosłupa lub stawów. Szczególnie po urazach lub zabiegach ortopedycznych.

Jak się przygotować?
Niezbędny będzie wygodny strój sportowy.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: 45 min + 5 min na przygotowanie

Powiązanie: Szczególnie polecany przed zabiegamy tj. kąpiel wirowa, krio, lampa Sollux

Ćwiczenia manualne ręki / 29 zł

Jak wygląda zabieg?
Zabieg polega na realizacji indywidualnych ćwiczeń z pacjentem. Terapeuta ukierunkowuje swoje działania na problem, z jakim zmaga się pacjent i dobiera odpowiednie ćwiczenia.

Dla kogo?
Zabieg polecany osobom z chorobą kręgosłupa lub stawów. Szczególnie po urazach lub zabiegach ortopedycznych.

Jak się przygotować?
Niezbędny będzie wygodny strój sportowy.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: 45 min + 5 min na przygotowanie

Powiązanie: Szczególnie polecany przed zabiegamy tj. kąpiel wirowa, krio, lampa Sollux

Ćwiczenia w Ugulu — na podwieszkach/ 10-15 min / 39 zł

Jak wygląda zabieg?
Zabieg ma postać ćwiczeń w odciążeniu. W trakcie zabiegu wykorzystana jest specjalna kratka z system linek i podwieszek, dzięki czemu możliwe jest optymalne odciążenie ćwiczonych stawów pacjenta. Możliwe jest realizacja ćwiczeń w pozycji leżącej lub sadzącej.

Dla kogo?
Zabieg sugerowany osobom cierpiącym na chorobę zwyrodnieniową stawów. Również po mastektomii, urazach kolan, bioder, endoprotezach bioder lub kolan.

Jak się przygotować?
Niezbędny będzie wygodny strój sportowy.

Uwagi
Zabieg może spowodować wystąpienie obrzęku i zwiększonej bolesność stawów. Szczególnie po pierwszym zabiegu.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: Czas uzależniony od schorzenia (ok. 10-15 min.) + 10 min na przygotowanie

Indywidualny instruktaż ćwiczeń / 39 zł

Indywidualny instruktaż ćwiczeń w kinezyterapii to sesje prowadzone przez terapeutę, w których pacjent otrzymuje szczegółowe wskazówki dotyczące wykonywania odpowiednich ćwiczeń terapeutycznych. Ten instruktaż jest dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta, uwzględniając jego stan zdrowia, umiejętności ruchowe, cele terapeutyczne oraz ewentualne ograniczenia.

Podczas indywidualnego instruktażu, terapeuta przedstawia pacjentowi techniki i metody wykonywania konkretnych ćwiczeń, zwracając uwagę na prawidłową postawę ciała, technikę ruchu, oddech oraz intensywność ćwiczeń. Terapeuta może wyjaśnić zastosowanie poszczególnych ćwiczeń, ich wpływ na ciało oraz cele, które można osiągnąć dzięki regularnemu ich wykonywaniu.

Ćwiczenia Fizjotek — szyna PCM / 25 min / 39 zł

Jak wygląda zabieg?
Zabieg opiera się na ćwiczeniach biernych stawu kolanowego i biodrowego wykonywane przez specjalistyczny aparat. Aparat zgina w określonym tempie staw pacjenta.

Dla kogo?
Zabieg sugerowany jest osobom po urazach, długich unieruchomieniach, endoprotezach lub operacjach ortopedycznych.

Jak się przygotować?
Niezbędne będą krótkie spodenki lub spodnie dresowe.

Uwagi
Zabieg może spowodować wystąpienie obrzęku lub zwiększonej bolesność stawów.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: 25 min + 5 min na przygotowanie

REHABILITACJA

HYDROTERAPIA

Kąpiel wirowa kończyn górnych / 39 zł

Jak wygląda zabieg?
Zabieg polega na kąpieli rąk w specjalnej wannie z wykorzystaniem ruchu wirowego wody i pęcherzyków powietrza (masaż wirowy wody) Temperatura wody w wannie wynosi 35-38 st C.

Jakie daje efekty?
Efektem zabiegu jest łagodzenie obrzęków, rozluźnienie tkanki, odprężenie i pobudzenie krążenia.

Dla kogo?
Zabieg sugerowany w przypadku stanów po urazowych, obrzęków kończyn, zmianach zwyrodnieniowych stawów, chorobach reumatycznych, zaburzeniach krążenia obwodowego.

Jak się przygotować?
Pacjent powinien być ubrany w koszulkę z krótkich rękawem oraz posiadać ręcznik kąpielowy

Uwagi
Zabieg wykonuje się przed innymi ćwiczeniami.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: 20 min + 5 min na przygotowanie

Kąpiel wirowa kończyn dolnych / 39 zł

Jak wygląda zabieg?
Zabieg polega na kąpieli nóg w specjalnej wannie z wykorzystaniem ruchu wirowego wody i pęcherzyków powietrza (masaż wirowy wody). Temperatura wody w wannie wynosi 35-38 st C.

Jakie daje efekty?
Efektem zabiegu jest łagodzenie obrzęków, rozluźnienie tkanki, odprężenie i pobudzenie krążenia.

Dla kogo?
Zabieg sugerowany po urazach. W przypadku występowania obrzęków, choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych i skokowych lub zaburzeniach krążenia obwodowego.

Jak się przygotować?
Niezbędne będą strój kąpielowy, ręcznik kąpielowy, klapki

Uwagi
Zabieg wykonuje się przed innymi ćwiczeniami.

Pracownik: Zabieg wykonuje dyplomowany fizjoterapeuta

Czas trwania: 20 min + 5 min na przygotowanie