Epilacja laserowa, Medycyna estetyczna

Czy Epilacja Laserowa Daje Trwałe Rezultaty?

Czy Epilacja Laserowa Daje Trwałe Rezultaty?

To pytanie słyszymy najczęściej podczas pierwszego zabiegu epilacji laserowej w gabinecie ACTIV Centrum we Włocławku.

Dzięki epilacji laserowej można rzeczywiście trwale i bezpiecznie pozbyć się niechcianego owłosienia, a także wyeliminować problem wrastających włosków i wynikających z nich stanów zapalnych dowolnej części ciała.

Co dzieje się z włosami podczas epilacji laserowej?

Działanie lasera opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Wiązka lasera jest pochłaniana przez melaninę, pigment zawarty w mieszku włosowym. Następuje akumulacja energii cieplnej, w wyniku której cebulka ulega zniszczeniu.

Po serii zabiegów owłosienie znika, a my możemy zapomnieć o goleniu, depilacji woskiem i cieszyć się gładką skórą.

Dlaczego warto wykonać serię zabiegów epilacji w odpowiednich odstępach czasu?

Cykl wzrostu włosa składa się z 3 faz: anagenu – aktywnej fazy wzrostu włosa, katagenu – fazy wypadania włosów i telogenu – fazy snu włosa. Laser najlepiej działa na włosy znajdujące się w fazie anagenu. Pamiętaj, że włosy rosną niezsynchronizowane i każdy może być na innym etapie. Dlatego też, aby uzyskać pełny efekt, zabiegi epilacji, czyli depilacji laserowej, należy wykonywać seriami w regularnych odstępach czasu.

Epilacja pozwala w większości przypadków na trwałe usunięcie owłosienia.

Należy pamiętać, że skuteczność epilacji jest cechą indywidualną.

Wahania hormonalne wpływają na odrost włosów np. w czasie ciąży, karmienia piersią, menopauzy, dojrzewania, a także w przypadku schorzeń endokrynologicznych takich jak zespół Cushinga, PCOS, Hashimoto. Przyjmowane leki, m.in. sterydy mogą również wpływać na osiągane efekty terapeutyczne. Osoby cierpiące na te schorzenia często potrzebują większej liczby sesji depilacji, aby osiągnąć zadowalający efekt.

Podsumowując, epilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą trwałej redukcji owłosienia, charakteryzującą się najwyższym wskaźnikiem skuteczności. Uzyskane efekty zależą od wielu czynników, m.in. stanu gospodarki hormonalnej, przyjmowanych leków czy trybu życia, a także ilości włosów w fazie aktywnego wzrostu.

Zabiegi przypominające często wykonujemy w odstępach 1-2 lat, dzięki czemu możemy przez cały czas cieszyć się gładką skórą.

depilacja laserowa włocławek

Epilacja laserowa

Dzięki epilacji laserowej możesz trwale i bezpiecznie pozbyć się niechcianego owłosienia, a także wyeliminować problem wrastających włosków i wynikających z nich stanów zapalnych.

 

 

Podobne artykuły