Ajurweda


Ajurweda prezentuje zupełnie odmienne podejście do utrzymania zdrowia i leczenia choroby niż medycyna zachodnia, nie wchodząc z nią jednak w konflikt, a stanowiąc jej harmonijne dopełnienie.

O ile tradycyjna medycyna walczy z chorobą, traktując ją jako coś zewnętrznego wobec organizmu, tak ajurweda zaleca stałe, rutynowe, trwające całe życie działania pielęgnacyjne, mające bądź to utrzymać odporność organizmu na choroby, bądź przywrócić ciału zachwianą równowagę bioenergetyczną.

Metody zalecane przez ajurwedę są nieinwazyjne. Obejmują głównie korektę diety, ćwiczenia ruchowe (jogę), zabiegi oczyszczające organizm, w tym masaże i automasaże, a także ziołolecznictwo i aromatoterapię. Wchodzą tym samym w obszar, którym klasyczna medycyna zajmuje się w niewielkim stopniu.

1Abhyanga –masaż całego ciała179 zł
Abhyanga – jest jednym z najważniejszych zabiegów w Ajurwedzie. Zawiera elementy akupresury i aromaterapii, a jej celem jest głębokie oczyszczenie organizmu z toksyn oraz przywrócenie harmonii ciała i umysłu. Podczas masażu używa się dużej ilości ciepłego oleju, dobieranego indywidualnie do masowanej osoby. Olej przenika przez skórę i wnika w tkankę łączną. W połączeniu z płynnymi, długimi ruchami o zróżnicowanym nacisku, głęboko i trwale uspokaja myśli oraz rozluźnia ciało.

Masaż nie tylko pomaga organizmowi pozbywać się toksyn, ale też pozytywnie oddziałuje na układ immunologiczny i nerwowy, chroniąc nas przez chorobami i zbędnym napięciem nerwowym. Swój witalizujący wpływ zawdzięcza pobudzaniu punktów marma i kanałów energetycznych nadis, dzięki czemu przywraca prawidłowy ruch energii witalnej w ciele.

Niezdrowy tryb życia, brak ruchu i złe odżywianie, stres czy odkładanie się toksyn mogą zaburzyć równowagę naszego organizmu rozumianą w ajurwedzie jako równowagę trzech dosz. Masaż ciepłymi olejami, dieta dostosowana do typu organizmu i stanu zdrowia pozwolą przywrócić utraconą energię. Sprawią, że nasze ciało i umysł pozostaną w harmonii.

Regularne masaże olejami pobudzają układ krążenia, koją system nerwowy i wzmacniają muskulaturę. Wspierają trawienie, oczyszczają krew i dotleniają komórki ciała, poprawiając tym samym samopoczucie.
2Udvartana – masaż odchudzający 189 zł
Udvartana – Udvartana to ajurwedyjski zabieg upiększający, wykonywany proszkami i olejami ajurwedyjskimi. Idealny dla osób o konstytucji kapha i dla wszystkich, którzy tęsknią za odprężeniem i regeneracją sił.

Pocieranie ciała peelingującą pastą ziołową pobudza przemianę materii oraz poprawia krążenie, czym przyczynia się do utraty masy ciała. Dodatkowo czyni skórę niesamowicie gładką i pozwala dłużej zachować młodość. Zmniejsza napięcie mięśniowe i pozytywnie stymuluje układ nerwowy. Wyrównuje nierówności skóry i poprawia jej koloryt. Jest też pomocny w walce z nadmierną potliwością. Usuwa nadmiar wody w organizmie oraz modeluje sylwetkę.

Udvartanę wykonuje się wyłącznie za pomocą naturalnych składników. Stosowane proszki mają działanie diuretyczne, przeciwzapalne i detoksykujące.
3Shiroabhyanga- masaż olejowy głowy i twarzy99 zł
Shiroabhyanga – Shiroabhyanga to doskonała kontynuacja abhyangi, która może być wykonywana także jako osobny zabieg. Obejmuje masaż głowy, ramion oraz twarzy. Do masażu używa się ciepłego oleju ajurwedyjskiego, którym obficie polewa się włosy i naoliwia pozostałe masowane części ciała. Podczas shiroabhyangi pobudza się punkty marma i oddziałuje na czakry głowy. Zabieg ten pomaga się pozbyć napięć psychicznych, oczyścić z negatywnych myśli, a także odmłodzić twarz i zregenerować włosy, pobudzając je do szybszego wzrostu. Redukuje zmęczenie, rozluźnia ciało i koi nerwy.
4Upanhasveda - intensywny ajurwedyjski masaż pleców, karku i ramion139 zł
Upanhasveda – Upanhasveda to intensywny ajurwedyjski masaż pleców, karku i ramion. Wykonuje się go w pozycji siedzącej przy użyciu niewielkiej ilości olejku ajurwedyjskiego. Zabieg rozgrzewa i rozluźnia spięte grupy mięśni, czym przynosi ulgę i poprawia jakość codziennego funkcjonowania. Ponadto wspomaga układ krążenie, koi system nerwowy oraz wzmacnia muskulaturę.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress